Jak si udělat týdenní rozvrh úkolů

2. 8. 2024
Štítky

Čas není neomezený a přesto máme tolik věcí, které chceme stihnout. Den má jen 24 hodin a pracovat, sportovat, odpočívat, potkávat se s přáteli nebo cestovat se za jeden den rozhodně stihnout nedá. Pokud se ale na tyto činnosti podíváme z týdenní perspektivy a správně svůj program naplánujeme, situace bude jednodušší. Hlavním účelem plánování je přenesení našich cílů a hodnot do každodenní činnosti. Je to totiž jediný způsob, jak řídit svůj život a nenechat si ho řídit od okolností.

Tipy, jak plánovat

Zkuste se nejdříve podívat do svého kalendáře za minulý týden a zjistíte, co jste stihli, co se podařilo a s čím jste spokojení. To, co jste nestihli, zkuste zařadit do plánu příštího týdne. Pokud například studujete MBA program a blíží se vám termín odevzdání seminární práce, není vhodné nechávat tento úkol na poslední chvíli, protože pak by se mohl na kvalitě práce projevit stres a nedostatek času. Určete si proto jeden den v týdnu, nejlépe dopoledne, kdy budete práci psát a tento den dodržujte.

Studijní program Interactive Online MBA se sice studuje bez nutnosti denně navštěvovat školu a tím můžete mít pocit, že není kam spěchat a nikdo vás nikam netlačí, ale opak je pravdou. Vzdělávací tempo každého účastníka je sice individuální a studijní program MBA je v tomto flexibilní, na druhé straně bez vysoké dávky sebekázně a pečlivého plánování se studium zvládnout nedá.

Sepište si na papír k jednotlivým úkolům cíle, které byste chtěli stihnout tak, abyste byli sami se sebou v dané oblasti spokojení. Tyto úkoly poté umísťujte do týdenního kalendáře do reálných časů tak, aby se skutečně staly.

  • Plánujte na místě, kde vás nic nerozptyluje
  • Mějte na paměti dlouhodobé cíle a záměry
  • Plánovat musíte jen na čas, který máte k dispozici
  • Každý denní úkol musí mít konkrétní cíl
  • Předvídejte překážky
  • Stanovte si priority mezi úkoly

Důležité je začít, a pokud si na pravidelné plánování zvyknete, i studium vám půjde snáz. Nenechte se odradit otázkami, které vás možná budou napadat – na plánování nemám čas, je mi jasné, co musím udělat, proč bych tedy plánoval? Když si napíšu seznam úkolů, cítím se, jako by mě svazovaly, atd.